پیشنهادات جالب برای نصب کتابخانه در منزل

پیشنهادات جالب برای نصب کتابخانه در منزل

کتابخانه های کوچک برای منازل کوچک

در فیلم دیو و دلبر، دیو کتابخانه شکوهمندی را به محبوبش هدیه می‌دهد؛ کتابخانه‌ای بزرگ و زیبا که دلبر حسابی شیفته آن می‌شود. وقتی یک دختربچه بودم و این فیلم را دیدم با خودم گفتم روزی این کتابخانه، مال من خواهد بود.
 
نه اینکه منتظر باشم تا دیوی از راه برسد و این کتابخانه را به من هدیه دهد. فقط می‌خواستم تمام خانه‌ام کتابخانه‌ای بزرگ و زیبا باشد اما حالا بیشتر خانه‌ها مانند خانه من کوچک است. رویای رسیدن به کتابخانه خیالی‌مان شاید آرزویی محال به نظر برسد اما باز هم به قد و اندازه خانه‌مان می‌توانیم با اندکی خلاقیت کتابخانه‌ای رویایی بسازیم.

راهرو

راهرو معمولا یک دالان تنگ و تاریکی است که در خانه‌های ما فقط محل گذر است و قسمتی از متراژ خانه را هدر می‌دهد. این راهروی بلااستفاده تنها با کمک چند تخته چوب و ساختن قفسه می‌تواند تبدیل به یک کتابخانه بزرگ شود.

‌مهمان‌خانه

اگر جزو آدم‌های خوش‌شانسی هستید که خانه‌تان به‌طور مجزا یک ‌مهمان‌خانه دارد، دیوارهای کنار میز ناهارخوری می‌تواند برای‌تان تبدیل به یک کتابخانه پر و پیمان شود. لازم نیست دست به جیب شوید و یک کتابخانه بزرگ در ‌مهمان‌خانه بسازید فقط نصب چند قفسه کافی است که سر و شکل ‌مهمان‌خانه شما زمین تا آسمان تغییر کند.

دیوار پشت مبل

یکی دیگر از مکان‌هایی که جان می‌دهد برای تبدیل شدن به کتابخانه، دیوار پشت مبل است. این کار شاید باعث شود کمی مبل‌تان را جلوتر ببرید و کمی از فضای خانه‌تان را اشغال کنید اما مزایای بسیاری دارد. یکی از مزایای آن این است که اگر مستاجر باشید لازم نیست برای رنگ کردن دیوارها یا کاغذدیواری هزینه کنید و بزرگ‌ترین دیوار خانه را به این صورت می‌پوشانید.

کمد اضافه

اگر هیچ‌کدام از موارد بالا برای‌تان مهیا نیست، سراغ کمدی در خانه‌تان بروید. قدم اول این است که در کمد را تغییر دهید و شبیه عکس، دری که میانه‌اش شیشه‌ای است را انتخاب کنید. کمد را طبقه‌بندی کرده و از یک نور مرکزی برای روشنایی درون کتابخانه استفاده کنید. حالا شما صاحب یک کتابخانه منحصر به فرد هستید.

اتاق خواب

برای خیلی‌ها اتاق خواب مهم‌ترین اتاق خانه است؛ جایی که در آن استراحت می‌کنند و حتی خیلی‌ها دوست دارند ساعاتی روی تخت دراز بکشند و مطالعه کنند. پس چه بهتر که یک کتابخانه دنج در این اتاق طراحی کنید. حتی اگر اتاق‌تان جا ندارد می‌توانید از قسمت بالای دیوار اتاق‌ استفاده کنید و آنجا را تبدیل به کتابخانه کنید.

کتابخانه کنجی

این قفسه‌ها را در هر کنج خانه می‌شود طراحی کرد به‌خصوص فرورفتگی‌هایی که تنها متراژ خانه را هدر می‌دهد. همچنین این قفسه‌ها را در کنار ضبط یا تلویزیون می‌توان به عنوان جایی برای آرشیو فیلم و موسیقی استفاده کرد.

پنجره

اگر خانه‌تان دو پنجره نورگیر و بزرگ دارد، دیوارهای بین پنجره‌ها محل مناسبی برای تبدیل شدن به کتابخانه است. می‌توانید روی قفسه‌ها به صورت افقی کتاب‌های بیشتری جای دهید.

درباره نویسنده

مای اصفهان
مای اصفهان

سایت مای اصفهان از سال 2001 میلادی تاکنون در اینترنت فعالیت دارد . این وب سایت مرجع بسیار از وب سایتها و افراد در زمینه های مختلف بوده است .

مقالات ثبت شده توسط مای اصفهان : 1265
اشتراک : پیشنهادات جالب برای نصب کتابخانه در منزل در فیس بوک تویتر مای اصفهان

نظرات کاربران درباره پیشنهادات جالب برای نصب کتابخانه در منزل

  • برای مطلب پیشنهادات جالب برای نصب کتابخانه در منزل نظری وارد نشده است

    نظر خود را بعنوان اولین نفر در مورد پیشنهادات جالب برای نصب کتابخانه در منزل وارد نمائید

نظر شما درباره پیشنهادات جالب برای نصب کتابخانه در منزل

برای بازدیدکنندگان مخفی خواهد بود

حراجی های مای اصفهان
بازگشت به بالای صفحه