فواید ویتامین D

فواید ویتامین D

این مقاله مطالبی درباره فواید ویتامین D دارد

نقش ویتامین D در پیشگیری از دیابت

محققان در دانشگاه هاروارد با بررسی بیش از ۴۰ میلیون نمونه خون قبل از شروع بیماری دیابت و سپس بررسی دوباره افراد طی سال‌ها بعد دریافتند داشتن سطوح کافی ویتامین D‌ در بزرگسالان ممکن است خطر ابتلا به دیابت نوع دو را تا ۵۰ درصد کاهش دهد. مطالعات قبلی نیز نشان داده‌ بودند که کمبود ویتامین D‌ ممکن است خطر دیابت را افزایش دهد. تحقیقات دیگر ارتباط بین مقادیر بالای ویتامین D‌ و کاهش خطر ابتلا به ام اس را نیز بررسی کرده اند و نتایج نشان می دهند که مقادیر ناکافی ویتامین D‌ در دوران بزرگسالی به طور کلی می‌تواند یک عامل خطر مهم برای بروز بیماری‌های خودایمن از جمله ام اس باشد.
 
 
به گفته محققان ۱ میلیارد نفر در جهان دارای سطوح ناکافی ویتامین D‌ در خون خود هستند و این کمبود در تمام اقوام و گروه‌های سنی یافت می‌شود. قرار گرفتن مستقیم پوست در معرض آفتاب روش بسیار خوبی برای تامین ویتامین D‌ است، اما کرم‌های ضد آفتاب، پوشش، رنگ پوست و هوای ابری باعث کاهش تولید ویتامین D‌ می‌شوند که در این میان برای پیشگیری از دیابت و برخی بیماری های دیگر از جمله سرطان استفاده روزانه از مکمل‌های ویتامین D‌ به افرادی که دچار کمبود آن هستند توصیه می‌شود.

کمبود ویتامین D و خطر ابتلا به سرطان ها


ویتامین D و سرطان سینه

نتایج تحقیقات اخیر در آمریکا نشان می دهد کمبود ویتامین D می تواند خطر بروز سرطان سینه را تشدید کند. بر اساس بررسی های انجام شده در این مطالعه اپیومیولوژیک میزان بروز سرطان ارتباط معنی داری با کمبود ویتامین D در بیماران مبتلا دارد که این همراهی بیش ترین ارتباط را در زمینه بروز سرطان سینه نشان می دهد.

ویتامین D و سرطان پانکراس و پروستات

محققین آمریکایی به تازگی دریافته اند خطر ابتلا به سرطان پانکراس در افرادی که مکمل ویتامین D مصرف می کنند نصف افرادی است که از این مکمل ها استفاده نمی کنند. ادامه این تحقیقات نشان داد که ویتامین D همچنین نقش موثری در پیشگیری از سرطان پروستات ایفا می کند.
آفتاب

درباره نویسنده

مای اصفهان
مای اصفهان

سایت مای اصفهان از سال 2001 میلادی تاکنون در اینترنت فعالیت دارد . این وب سایت مرجع بسیار از وب سایتها و افراد در زمینه های مختلف بوده است .

مقالات ثبت شده توسط مای اصفهان : 1265
اشتراک : فواید ویتامین D در فیس بوک تویتر مای اصفهان

نظرات کاربران درباره فواید ویتامین D

  • برای مطلب فواید ویتامین D نظری وارد نشده است

    نظر خود را بعنوان اولین نفر در مورد فواید ویتامین D وارد نمائید

نظر شما درباره فواید ویتامین D

برای بازدیدکنندگان مخفی خواهد بود

حراجی های مای اصفهان
بازگشت به بالای صفحه