رنگ مو مناسب شما

رنگ مو مناسب شما

رنگ موي مناسب شما كدام است؟ براي كساني كه از رنگ موي خود خسته شده اند اين مقاله مناسب است

از رنگ موهای تان خسته شده اید؟ اما نمی دانید آنها را چه رنگی کنید و میان رنگ های مختلف تردید دارید؟ در اینجا نکاتی را بیان می کنیم تا با کمک آن بتوانید رنگ مویی که بیشتر به چهره شما می آید را انتخاب کنید. به شما یاد می دهیم، چگونه با رنگ انتخابی خودتان زیباترین باشید.
شما دوست دارید موهای تان چه رنگی باشد، شرابی، قهوه ای یا بلوند؟ به نظر خودتان کدام رنگ برای شما مناسب تر است؟ آیا می دانید برای انتخاب رنگ باید چه نکاتی را درنظر بگیرید؟ آیا می دانستید که هنگام انتخاب رنگ مو باید رنگ پوست در نظر گرفته شود، علاوه بر رنگ پوست ویژگی های دیگری هم هستند که شما قبل از رنگ کردن حتما باید درنظر بگیرید. در اینجا نکاتی را برای شما بیان می کنیم تا با کمک آن بتوانید رنگ مویی که بیشتر به چهره شما می آید را انتخاب کنید. به شما یاد می دهیم، چگونه با رنگ انتخابی خودتان زیباترین باشید.
 
برای آن ها که رنگ های روشن را دوست دارند

رنگ موی روشن Blonde

در چه صورتی موها را بلوند کنید؟
 
اگر جزو کسانی هستید که به طور مرتب به موهای تان رسیدگی می کنید؛ بلوند برای شما مناسب است، بلوند بودن اصلا راحت نیست، باید همیشه موها آرایش و مدل مناسب داشته باشند.
 
اگر می خواهید موهای تان را بلوند کنید، رنگ پوست شما خیلی مهم است. موی بلوند برای کسانی که پوست آن ها مایه هایی از صورتی دارد بسیار مناسب است اما این رنگ برای خانم هایی که رنگ پوست شان گندمی یا تیره تر است چندان مناسب نیست.

چگونه موی بلوند خوش رنگی داشته باشید؟

اگر موهای خود را روشن کرده اید باید در حالت دهنده هایی که به موهای تان می زنید دقت بیشتری کنید، از هر حالت دهنده ای که استفاده می کنید مثل موس یا ژل باید در آن الکل وجود نداشته باشد چون بیشتر موها بعد از روشن شدن خشک و بدون طراوت می شوند و استفاده از مواد حالت دهنده الکل دار می تواند وضعیت موها را خراب تر کند؛ بنابراین قبل از خرید برچسب حالت دهنده موردنظرتان را به دقت نگاه کنید.
 
به طور جدی به شما توصیه می کنیم موهای تان را سفید نکنید و اجازه دهید تنها عضو سفید شما دندان هایتان باشد. هرچه قدر بیشتر رنگ موهای شما به پلاتینی نزدیک باشد، چهره شما خودش را خسته تر نشان می دهد.اگر می خواهید موهای تان را بیشتر از ۲ درجه روشن تر از رنگ طبیعی اش کنید بهتر است این کار را به یک آرایشگر ماهر بسپارید چون روشن کردن موها کاملا نیاز به تخصصی ویژه دارد تا موها زرد نشوند.
 
بهتر است به جای ریمل مشکی از قهوه ای استفاده کنید و به طور کلی آرایش ایده آل برای شما رنگ هلویی است.
 
اگر رنگ موهای تان قهوه ای است و می خواهید آن را به بلوند تغییر دهید، سعی کنید بلوند خیلی روشنی انتخاب نکنید. اگر می خواهید رنگ مو و پوست تان ضد و نقیض باشد به شکلی که هر ۲ رنگ خوب جلوه کند، هایلایت و مش برای شما مناسب است.
 
اگر موهای تان را روشن کرده اید و حالا ریشه ها درآمده است و شما به هیچ وجه وقت آرایشگاه رفتن ندارید، با یک راه حل ساده می توانید آرایشگاه رفتن خود را چندین هفته به عقب بیندازید. از داروخانه یک رنگ بلوند دودی نسبتا تیره تر بخرید، سپس با دقت فراوان با یک مسواک روی ریشه ها بزنیدو حدود ۲ تا ۳ دقیقه صبر کنید و سپس بشویید، این کار تیرگی ریشه ها را می گیرد و شما می توانید آرایشگاه رفتن خود را به تاخیر بیندازید.
 
برای آن ها که رنگ شرابی را دوست دارند

رنگ موی قرمز Redhead

در چه صورتی موها را شرابی کنید؟
 
حواس تان باشد، موهای شما جعبه مداد رنگی نیست؛ قرمز یا شرابی یک رنگ کاملا خاص است. در صورتی موهای تان را این رنگ کنید که اعتماد به نفس کافی داشته باشید و بتوانید گاهی نگاه های عجیب و غریب اطرافیان را قبول کنید. شاید بتوان گفت موهایی قرمز یا شرابی مثل یک لباس پرزرق و برق است که توجه همه را به خود جلب می کند.
 
درصورتی موهای تان را این رنگ کنید که کاملا سالم باشند. اگر موهای شما خشک و آسیب دیده هستند، احتمالا رنگی مطابق میل شما به دست نخواهد آمد و مهم تر آن که رنگ ماندگاری چندانی روی موها نخواهد داشت (رنگ های فانتزی حتی روی موهای سالم نیز خیلی ماندگار نیستند).

چگونه موی شرابی خوش رنگی داشته باشید؟

همان طور که قبلا گفتیم، قرمز و شرابی از رنگ هایی هستند که دوام چندانی ندارند. بنابراین تا جایی که ممکن است کمتر موهای تان را بشویید. بهترین حالت این است که شما هفته ای ۲ بار موهای تان را بشویید و نهایتا اگر موهایی خیلی چرب یا خیلی نازک دارید یک روز درمیان موهای تان را شست وشو دهید. بهتر است موهای تان را با آب ولرم آبکشی کنید و به هیچ وجه از آب داغ استفاده نکنید.
 
بهتر است از شامپوهای ملایم استفاده کنید، همچنین باید بدانید بیشتر شامپوها و لوسیون های ضدشوره برای موهای قرمز سم هستند.
 
رنگ قرمز مو بیشتر و سریع تر از هر رنگ دیگری اکسید می شود، اگر قرار است مدت زمان زیادی خارج از خانه باشید و می خواهید موهای جلوی سر شما زود رنگش را از دست ندهد می توانید از هدبندهای رنگی استفاده کنید تا موها را از اشعه های زیان بخش خورشید مثل UV محافظت کنید.
 
به طور حتم موهایی سالم که ازآنها به درستی مراقبت می شود، جلوه رنگ قرمز شان بسیار بیشتر است.
 
توصیه ما این است که به هیچ وجه وسوسه نشوید رنگ موهای تان را بادمجانی کنید چون معمولا خوش رنگ نمی شود و به کمتر صورتی می آید، اگر این طیف رنگ را دوست دارید می توانید رنگ موهای تان را مسی یا قهوه ای مایل به قرمز یا.... بکنید.
 
 برای آن ها که رنگ قهوه ای را دوست دارند

رنگ موی قهوه ای Brunette

در چه صورتی موها را قهوه ای کنید؟
 
اگر جزو آدم هایی هستید که چندان حوصله رسیدن و مراقبت زیاد از موهای تان را ندارید؛ احتمالا رنگ های خانواده قهوه ای برای شما مناسب است، چون می توان گفت نگهداری از موهای قهوه ای نسبتا به رنگ های دیگر آسان تر است، همچنین قهوه ای جزو رنگ هایی است که شما می توانید خودتان به راحتی در خانه به موهای تان بزنید و تا حد زیادی به رنگ دلخواه تان نیز نزدیک شوید، البته این مورد شامل کسانی که خودشان به طور طبیعی موهای بور دارند، نمی شود.
 
اگراحساس می کنید ، موهای تان آسیب دیده و بدون طراوت شده است، موهایی با رنگ تیره نور را منعکس می کند و در نتیجه موها هم زنده تر به نظر می آیند، هم آسیب دیدگی ها و شکنندگی های مو پنهان می ماند، همچنین اگر موهای شما وز داشته باشد کمتر خود را نشان می دهد و اگر به هر دلیل موها معایبی داشته باشند کمتر مشخص می شود.

چگونه موی قهوه ای خوش رنگ داشته باشید؟

جالب است بدانید مدل موهای شما در خوش رنگ به نظر رسیدن موهای تان تاثیر بسیاری دارد. اگر موهای خود را به صورت یک دست کوتاه کرده اید، باید تمام موها کاملا یک رنگ باشند تا رنگ موها به خوبی خود را نشان دهد. اگر موها کوتاه باشند یا آن ها را به صورت لایه لایه کوتاه کرده باشید، بهتر است موها را به گونه ای رنگ کنید که پایین موها یعنی نوک آن ها کمی شن تر باشد تا لایه لایه بودن موها خود را به خوبی نشان دهد.
 
احتمالا برای تان پیش آمده است که گاهی وقتی خودتان موهای تان را در خانه رنگ می کنید، موها نارنجی می شوند یا به عبارتی تن هایی از قرمز یا نارنجی دیده می شود، به خصوص زمان هایی که از رنگ قهوه ای طلایی استفاده می کنید. پیشنهاد ما این است که ۲ رنگ بخرید یک رنگ قهوه ای طلایی و رنگ قهوه ای طبیعی و آن ها را با هم مخلوط کنید و سپس به موهای تان بمالید.
    
 

درباره نویسنده

مای اصفهان
مای اصفهان

سایت مای اصفهان از سال 2001 میلادی تاکنون در اینترنت فعالیت دارد . این وب سایت مرجع بسیار از وب سایتها و افراد در زمینه های مختلف بوده است .

مقالات ثبت شده توسط مای اصفهان : 1265
اشتراک : رنگ مو مناسب شما در فیس بوک تویتر مای اصفهان

نظرات کاربران درباره رنگ مو مناسب شما

  • برای مطلب رنگ مو مناسب شما نظری وارد نشده است

    نظر خود را بعنوان اولین نفر در مورد رنگ مو مناسب شما وارد نمائید

نظر شما درباره رنگ مو مناسب شما

برای بازدیدکنندگان مخفی خواهد بود

حراجی های مای اصفهان
بازگشت به بالای صفحه