سرگذشت مالک KFC

سرگذشت مالک KFC

یک بیخانمان بود که سالها در کنار خیابان و مزارع زندگی میکرد و میخوابید

مردي كه عنوان نخستين كانديداي انتخاباتي دنياي فست فود را از آن خود كرد نه يك دوره بلكه دودوره بيخانمان بوده است. او زماني كه كودك بود پس از مجادله با ناپدری خود خانه را ترك كرد وشبها را در مزرعه ميخوابيد تا اينكه به عنوان يك سرآشپز حرفهاي در تهيه دستورالعمل پخت مرغ كنتاكي مشهور شد.

تاسیس KFC

او حتي زماني كه خوشمزه ترين دستور پخت مرغ را در دست داشت در پشت اتوبوس اسقاطي ميخوابيد تا اينكه به شمال امريكا سفر كرد تا مردم را متقاعد كند و بعد از آن راهي در بين مشتريانش باز كرد.نام تجاري كه او در سال 1964 ميلادي به نام <كي اف سي> تأسيس كرد، يك شاهكار و تاكتيك چشمگير در دنياي فست فود بود.كلونل ساندرز رستورانهاي زنجيرهاي مرغ سرخ شده كنتاكي را در سن 66 سالگي تأسيس كرد و با استانداردهاي بالا و درخشان به عنوان يك نوآور در صنعت مواد غذايي فست فود مطرح شد.
 
پدر او قصاب بود و او در سن 5 سالگي پدرش را از دست داده و از خواهر خود آشپزي را یاد گرفت. در سن 10 سالگي براي كار وارد مزرعه شد و از آنجا كه خانواده بسيار فقيري داشت ناچار شد مدرسه را در كلاس ششم رها كند. مادر براي بهبود وضعيت اقتصادي با يك مرد كشاورز ازدواج كرد وقتي ساندرز 12 ساله بود با ناپدري خود دچار كشمكش شد و بعد از يك سال به شهرستان كلارك اينديانا رفت. ساندرز در اينديانا هيچ جا و مكاني براي زندگي نداشت و با دستمزد 15 دلار در ماه به عنوان كارگر در مزرعه زندگي ميكرد. گفته ميشود ساندرز شبها را در كوچههاي اطراف روستا يا در مزرعه ميخوابيد.

اولین شعبه KFC

در سال 1929 ميلادي به كربين نقل مكان كرد و در كوهپایههاي آپالاچي نزديكي يك پمپ بنزين مركز كنتاك را ايجاد كرد و به گردشگران مرغ كنتاكي فروخت.رستوران او از يك ميز و شش صندلي و چند ماهيتابه تشكيل شده بود او در آن زمان در حالي كه روي صندلي رستوران سيار خود ميخوابيد روز به روز به اعتبارش ميافزود.
 
كلنول هارندز ساندرز در سال 1949 ميلادي توسط معاون فرماندار تشويق شد و به عنوان يك سرآشپز حرفهاي كار خود را آغاز كرد و اين پايان بيخانماني او بود.
روزنامه ایران
 

درباره نویسنده

مای اصفهان
مای اصفهان

سایت مای اصفهان از سال 2001 میلادی تاکنون در اینترنت فعالیت دارد . این وب سایت مرجع بسیار از وب سایتها و افراد در زمینه های مختلف بوده است .

مقالات ثبت شده توسط مای اصفهان : 1265
اشتراک : سرگذشت مالک KFC در فیس بوک تویتر مای اصفهان

نظرات کاربران درباره سرگذشت مالک KFC

  • برای مطلب سرگذشت مالک KFC نظری وارد نشده است

    نظر خود را بعنوان اولین نفر در مورد سرگذشت مالک KFC وارد نمائید

نظر شما درباره سرگذشت مالک KFC

برای بازدیدکنندگان مخفی خواهد بود

حراجی های مای اصفهان
بازگشت به بالای صفحه