درباره تجارت الکترونیک بیشتر بدانیم

درباره تجارت الکترونیک بیشتر بدانیم

تجارت الکترونیکی چیست؟چرا تجارت الکترونیک در زمان حال از اهمیت ویژه برخوردار است؟

تجارت الکترونیکی چیست؟

▪ چرا تجارت الکترونیک در زمان حال از اهمیت ویژه برخوردار است؟ 
درعصر حاضر رقابت شدیدی بین تولیدکنندگان و عرضه کنندگان محصولات وجود دارد. از طرفی مشتریان خواهان دریافت خدمات و کالاهایی با بهترین کیفیت و نازلترین قیمت می باشند و تجارت الکترونیک این امکان را فراهم می سازد که تولیدکننده وعرضه کننده و یا مشتری بدون درنظرگرفتن فواصل جغرافیایی در دامنه وسیع تری بتوانند یکدیگر را بیابند. این بدین معنا می باشد که تولیدکنندگان و یا عرضه کنندگان خدمات و محصولات می توانند با استفاده از تجارت الکترونیک و با صرف حداقل هزینه در هر نقطه از کره زمین برای کالای خود مشتری مناسب راشته باشند. از طرف دیگر مشتریان نیز دقیقا مطابق با سلیقه و بودجه خود به راحتی و در کوتاه ترین زمان ممکن می توانند به خدمات مورد نظر دستیابی پیدا کنند.

تجارت الکترونیکی چه مزایایی دارد؟ 

ـ خرید و فروش به سهولت انجام می گیرد.
ـ مشتری قدرت انتخاب بالائی دارد. (در مدت کوتاهی به فروشگاه های مختلف سر زده و کالای مطلوب خود را انتخاب می کند.)وقت و هزینه مشتری با گشت وگذار در بازار هدر نمی رود.
ـ در صورت همگانی شدن این نوع تجارت، مشکلات بزرگ و لاینحل شهرهای بزرگی مثل تهران (ترافیک، آلودگی هوا و ...) حل می شود. 
▪ نهادینه شدن فرهنگ تجارت الکترونیک چه دستاوردی به همراه دارد؟ 
فهرست وار به این دستاورد ها چنین خواهد بود:
ـ کمک به حل معضل بیکاری 
جلوگیری از به هدر رفتن سرمایه های ملی نظیر بنزین 
ـ جلوگیری از آلودگی هوا 
ارائه مناسب خدمات قبل و پس از فروش ( خدمات مشتری غیر استاندارد )
تسهیل در جهت تاسیس محل کسب و کار برای جوانان بدون نیاز به سرمایه هنگفت.
و ...
آیا در حال حاضر کتاب و یا مقاله ای در زمینه تجارت الکترونیک در دسترس دارید؟ 
نظر به استقبال گسترده شما عزیزان در ارتباط با موضوع تجارت الکترونیکی و مفاهیم روز ، مقالات و مطالب بسیاری در این زمینه در دست تهیه و تألیف می باشد که در اسرع وقت در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت. ضمنا شرکت واسط تجارت الکترونیک از کلیه اساتید، فارغ التحصیلان، دانشجویان وعلاقمندان تقاضا می نماید مقالات خود در این خصوص را برای ما ارسال نمایند. امید است که با یاری خداوند منان و همچنین همکاری شما عزیزان بتوانیم گامی هر چند کوچک در اشاعه فرهنگ استفاده از تجارت الکترونیک برداریم.

منظور از عبارات B۲B ، B۲C ، B۲G ، C۲B و C۲C در تجارت الکترونیکی چیست؟ 

B۲B عبارت است از اختصار اصطلاح Business-to-Business در دنیای تجارت الکترونیکی. B۲B بازرگانی الکترونیکی بین کمپانی ها ( شرکت ها ) می باشد که معمولا" بین خریدار و تامین کننده را شامل می شود. ( نه فروشنده و مصرف کننده ) B۲C عبارت است از اختصار اصطلاح Business-to-Customer که برقراری رابطه تجاری بین کسبه، بنگاه های تجاری، شرکت ها و ... به صورت الکترونیکی را شامل می شود. B۲G عبارت است ار اختصار اصطلاح Business-to-Government که شامل شکلی از تجارت الکترونیکی بین بنگاه های تجاری، شرکت ها و به طور کلی تجار با دولت را شامل می شود. C۲B عبارت است اختصار اصطلاح Customer-to-Business به معنی برقراری رابطه تجاری از طرف مشتری یا مصرف کننده با تجار، کسبه و شرکت ها می باشد. 

آیا تجارت الکترونیکی امری پیچیده و دست نیافتنی است؟

ممکن است تا به حال بارها و بارها واژه "تجارت الکترونیکی" را شنیده باشید. اما شاید ندانیدکه معنایی بسیار ساده و امروزی ورای این واژه به ظاهر پیچیده نهفته است. حتماً تصور می کنید که منظور از "الکترونیک" همان دنیای پیچیده ای است که تنها متخصصین علوم الکترونیکی از آن آگاهی دارندولی نکته در این جاست که تجارت الکترونیک یعنی ادامه زندگی در عصر امروز، در حقیقت آسایش هر چه بیشتر در کنار تکنولوژی نوین در یک عبارت یعنی داد و ستد و انجام فعالیت های بین سازمانی با استفاده از امکانات الکترونیکی. از داد و ستد اطلاعات گرفته تا امور بازرگانی و غیره .
شرکت دیتا ایکام سابقه طولانی در ارایه انواع سرویس های دامنه ,هاست ,طراحی سایت ,تامین امنیت سایت  و ...دارد
 
 

درباره نویسنده

مای اصفهان
مای اصفهان

سایت مای اصفهان از سال 2001 میلادی تاکنون در اینترنت فعالیت دارد . این وب سایت مرجع بسیار از وب سایتها و افراد در زمینه های مختلف بوده است .

مقالات ثبت شده توسط مای اصفهان : 1265
اشتراک : درباره تجارت الکترونیک بیشتر بدانیم در فیس بوک تویتر مای اصفهان

نظرات کاربران درباره درباره تجارت الکترونیک بیشتر بدانیم

  • برای مطلب درباره تجارت الکترونیک بیشتر بدانیم نظری وارد نشده است

    نظر خود را بعنوان اولین نفر در مورد درباره تجارت الکترونیک بیشتر بدانیم وارد نمائید

نظر شما درباره درباره تجارت الکترونیک بیشتر بدانیم

برای بازدیدکنندگان مخفی خواهد بود

حراجی های مای اصفهان
بازگشت به بالای صفحه