نکات مهم در طراحی سایتهای اینترنتی

نکات مهم در طراحی سایتهای اینترنتی

امروزه با گسترش اینترنت بسیاری به فکر راه اندازی سایت های اینترنتی افتاده اند

امروزه با گسترش اینترنت بسیاری به فکر راه اندازی سایت های اینترنتی افتاده اند بطوری که روزانه ده ها وب سایت جدید در ایران راه اندازی می شود.
امروزه با گسترش اینترنت بسیاری به فکر راه اندازی سایت های اینترنتی افتاده اند بطوری که روزانه ده ها وب سایت جدید در ایران راه اندازی می شود. اما بخشی از سایت های جدید راه اندازی شده در همان ابتدای کار بدون هیچ گونه فعالیت خاصی ، متوقف باقی می مانند.

در این گزارش قصد داریم به برخی از مهمترین نکات پس از طراحی و راه اندازی یک سایت بپردازیم و از طرف دیگر بهترین راه های تبلیغات اینترنتی را بررسی کنیم.
 

خصوصیات یک وب سایت موفق:

وب سایت ها با اهداف مختلفی طراحی و راه اندازی می شوند اما تمامی آنها در یک هدف مشترکند : " افزایش تعداد بازدیدکننده سایت "  رسیدن به این هدف چندان کار آسانی نیست. در میدان رقابت میان صدها سایت و اغلب با موضوعات مشابه یک وب سایت موفق قطعا دارای خصوصیاتی است که آن را نسبت به سایر وب سایت ها برتر می سازد.
 

موضوع وب سایت:

همانگونه که اشاره شد تعداد وب سایت ها با موضوع مشابه زیاد است یک وب سایت موفق باید حرفی برای گفتن داشته باشد. اگر بازدید کننده ، یک وب سایت را برای خود مفید نداند به آن باز نخواهد گشت. همیشه ایده های جدید در اولویت هستند.
 

طراحی وب سایت:
یک طراحی سایت خوب باید در درجه اول زیبا باشد. هر وب سایت متناسب با زمینه فعالیتش باید طرحی را انتخاب کند که عامه پسند باشد. صاحب سایت هیچ وقت نباید سلیقه های شخصی خود را بدون در نظر گرفتن نظرات سایرین در طراحی و چیدمان سایت بکار گیرد. طراح سایت می تواند نقش موثری در زیبایی طرح سایت شما داشته باشد چرا که طراح سایت می تواند با ایده های خود یک طراحی سایت حرفه ای و زیبا را به شما ارائه دهد. همیشه بهترین ها به دنبال بهترین ها هستند.

برخی از ویژگی های مهم یک طراحی سایت خوب:
- طراحی سایت باید عام پسند باشد
- چیدمان بخش های مختلف سایت باید کاربر پسند باشد
- طراحی سایت باید متناسب با فعالیت سایت باشد
- چیدمان طراحی سایت نباید شلوغ باشد
- فونت ها چه از نظر رنگ و چه از نظر اندازه باید متناسب باشند استفاده افراطی از رنگ ها و یا اندازه های مختلف فونت ها طرح سایت را شلوغ جلوه می دهد
- تحرک ، به طراحی سایت جان می دهد - استفاده از تصاویرمتحرک و جلوه های ویژه در طرح سایت توصیه می شود.

یکی از شرکتهای موفق در زمینه ارایه خدمات اینترنتی شرکت دیتا ایکام میباشد.

اهمیت بروز رسانی سایت:
یک سایت موفق سایتی است که همیشه بروز باشد . مطالب جدید ، ایده های جدید و طرح های متنوع نظر بازدید کننده را جلب خواهد کرد. سایت هایی که دیر به دیر بروز رسانی می شوند معمولا بازدیدکننده کمتری خواهند داشت.

قانون 5 ثانیه
در فضای وب یک نکته اساسی تبدیل به یک قانون شده است ، بر اساس این نکته هر سایت اینترنتی تنها 5 ثانیه زمان دارد تا بازدید کننده را به خود جذب نماید. در واقع زمانی که یک نفر به سایت شما وارد می شود اگر بطور متوسط ظرف مدت 5 ثانیه به وب سایت جذب نشود حوصله نمی کند و پنجره سایت را می بندد . چه بسا پنجره ای  از وب سایت دیگر بتواند گزینه مورد نظر را مقابل چشمان بازدید کننده قرار داده و توجه وی را جلب نماید. بنابراین فراموش نکنید سایت خود را طوری چیدمان کنید که در سریع ترین زمان ممکن امکان دسترسی به بخش های مختلف فراهم شده باشد. در عین حال از تاثیر بنر های تبلیغاتی روی سایت خود غافل نشوید.

اهمیت تبلیغات اینترنتی
بعد از طراحی و راه اندازی سایت هیچ کس از وجود سایت اینترنتی شما خبر ندارد. بنابر این باید راه های مختلف تبلیغاتی را امتحان کنید. هم اکنون یکی از موثر ترین راه های تبلیغات ، "تبلیغات اینترنتی" محسوب می شود. سعی کنید تا می توانید انواع تبلیغات اینترنتی را امتحان کنید.

بهترین تبلیغات اینترنتی کدامند؟

برای پاسخ به این سوال به سراغ یک کارشناس طراحی سایت که تجربیات مختلفی بخصوص در زمینه طراحی سایت فروشگاهی و طراحی سایت تبلیغاتی داشته است رفته ایم و از وی در مورد بهترین راه های تبلیغات اینترنتی سوال کرده ایم.
سوال : شما چه نوع تبلیغات اینترنتی را برای افزایش رتبه سایت پیشنهاد می کنید؟

پاسخ : در درجه اول هدف هر سایت اینترنتی این است که با کلمات کلیدی مرتبط درصفحه اول گوگل باشد. به طور مثال وب سایتی که در زمینه دوربین مدار بسته فعالیت می کند دنبال این است که اگر کسی در گوگل عبارت دوربین مدار بسته یا کلمات مرتبط با آن مثلا فروش دوربین مداربسته را جستجو کرد بتواند آن سایت را در صفحه اول گوگل پیدا کند. به اینکه یک وب سایت در صفحه اول گوگل باشد اصطلاحا سئو یا بهینه سازی سایت می گویند و این کار در حال حاضر بهترین راه جذب مشتری از اینترنت محسوب می شود. اما در جواب سوال اینکه چه نوع تبلیغاتی به افزایش رتبه سایت کمک می کنند باید عرض کنم تبلیغات لینک دار مناسب ترین گزینه تبلیغات اینترنتی هستند  سایت های تبلیغاتی معمولا تعرفه هر نوع آگهی خود را بر حسب لینک دار بودن یا نبودن و حتی برای حرفه ای تر ها بر حسب فالو بودن لینک و اینکه در چه جایی از وب سایت بنمایش در آید طبقه بندی کرده اند. اگر بخواهیم در یک جمله خلاصه کنیم بهترین نوع تبلیغات اینترنتی ، درج آگهی لینک دار با جایگاه بالاتر نسبت به سایر آگهی ها در این سایت ها می باشد.
سوال: آیا درج آگهی رایگان در سایت های تبلیغاتی نیز موثر است؟

پاسخ: بله هر نوع تبلیغ که بازدیدکننده را به وبسایت هدایت کند موثر است اما سایت های تبلیغاتی معمولا در آگهی های رایگان خود لینک وب سایت مربوط را درج نمی کنند و همانطور که عرض کردم لینک در یک آگهی حرف اول را می زند. همچنین آگهی های رایگان معمولا در صفحه اول وب سایت های تبلیغاتی قرارداده نمی شوند یا در موقعیت خیلی پایین تری قراردارند که خب این مسئله تاثیر آگهی های رایگان را کمتر می کند.
سایر راه های تبلیغاتی

در کنار تبلیغات اینترنتی سایر روش های تبلیغاتی نیز می توانند در جذب بازدید کننده به سایت شما کمک کنند. استفاده از سامانه های ارسال پیامک انبوه (پنل اس ام اس) و ارسال ایمیل های گروهی (ایمیل مارکتینگ)، تبلیغات در شبکه های اجتماعی و سایر رسانی های دیداری و شنیداری هر یک می توانند نقش مهمی در موفقیت یک وب سایت داشته باشند.
منابع: سایت شرکت نیتاران ، سایت نشانگر دات کام

درباره نویسنده

مای اصفهان
مای اصفهان

سایت مای اصفهان از سال 2001 میلادی تاکنون در اینترنت فعالیت دارد . این وب سایت مرجع بسیار از وب سایتها و افراد در زمینه های مختلف بوده است .

مقالات ثبت شده توسط مای اصفهان : 1265
اشتراک : نکات مهم در طراحی سایتهای اینترنتی در فیس بوک تویتر مای اصفهان

نظرات کاربران درباره نکات مهم در طراحی سایتهای اینترنتی

  • برای مطلب نکات مهم در طراحی سایتهای اینترنتی نظری وارد نشده است

    نظر خود را بعنوان اولین نفر در مورد نکات مهم در طراحی سایتهای اینترنتی وارد نمائید

نظر شما درباره نکات مهم در طراحی سایتهای اینترنتی

برای بازدیدکنندگان مخفی خواهد بود

حراجی های مای اصفهان

dataecom.com,طراحی سایت

بازگشت به بالای صفحه