نکات مخفی ویندوز 10

نکات مخفی ویندوز 10

ویندوز جدید مایکروسافت : ویندوز 10 دارای امکانات مخفی زیادی است

مرور کنترل پنل قدیمی

ویندوز 10 دارای بخش تنظیمات منحصر به فردی است که بسیاری از گزینه های مورد نیاز کاربران از طریق آن در دسترس بوده و از مسیر Start و Settings در دسترس است. برای دسترس به کنترل پنل کافیست بر روی دکمه استارت راست کلیک کنید و سپس Control Panel را انتخاب کنید. البته با راست کلیک بر روی استارت به برخی امکانات مهم دیگر ویندوز مانند Device Manger  یا  Run command promptهم دسترسی پیدا می‌کنید.

حذف پیام های آزاردهنده

در ویندوز 10 بخشی برای نمایش اطلاعیه‌ها و پیام های هشداردهنده در نظر گرفته شده که مشابه روش کار گوشی‌های هوشمند است. تنها کافیست بر روی آیکون notification در گوشه سمت راست کلیک کنید و Action Center را در سمت راست نمایشگر باز کنید تا فهرستی از ایمیل های جدید، به روزرسانی های برنامه ها و .... را مشاهده کنید.
 
اما با توجه به تعداد قابل توجه برنامه ها و امکانات ویندوز Action Center به سرعت مملو از پیام های فراوان و آزاردهنده ای خواهد شد. برای رهایی از این پیام ها مسیر Start و Settings را طی کرده بر روی System کلیک کنید. سپس به بخش Notifications & Actions رفته و تنظیم کنید که کدام یک از پیام های ویندوز، برنامه های مختلف و ... را بر روی نمایشگر قفل شده و ... مشاهده کنید.
 
همچنین اگر پایین تر بروید گزینه هایی برای روشن و خاموش کردن پیام های ارسالی مربوط به برنامه های مختلف همراه در دسترس است. علاوه بر این می توانید صدای خاصی را درصورت دریافت پیام های مربوط به هر برنامه انتخاب کنید.
 
وقتی بر روی دکمه Notifications کلیک کنید، فهرستی از Quick Actions را در پایین Action Center می بینید. مطمئن شوید که Quiet Hours را انتخاب کرده اید تا پیام های مختلف در ساعات خاصی از شبانه روز ارسال شوند.

تغییر ظاهر ویندوز 10

اگر چه تغییر رنگ ها و ظاهر پس زمینه ویندوز 10 ممکن است چندان مهم به نظر نرسد، اما با توجه به ساعات زیادی که طی آن از رایانه ها استفاده می کنید، این مساله اهمیت خاص خودش را دارد. لذا برای شخصی سازی در این حوزه به Start و Settings رفته و Personalization را انتخاب کنید. اولین گزینه قابل انتخاب تغییر پس زمینه است. انتخاب یک تصویر، رنگ ساده یا تصاویر متنوع(slideshow) از جمله گزینه های موجود است.
 
ویندوز 10 از تصاویر پس زمینه زیبایی برخوردار است. اما می توانید با کلیک بر روی Browse تصاویر محبوب خودتان را انتخاب کنید. برای تنظیم دقیق تصویر می توانید مانند ویندوزهای قدیمی از گزینه های Fill، Fit  یا  Center هم استفاده کنید.
 
در بخش Colors هم می توانید رنگ مورد نظرتان را انتخاب کنید. تغییر رنگ تنها بر رو تعدادی از آیکون ها و مرزهای ویندوز تاثیر می گذارد. اما اگر پایین تر رفته و گزینه Show colors on Start, taskbar, action center, and title bar را فعال کنید تغییر رنگ ها تاثیر بسیار گسترده تری بر ظاهر ویندوز می گذارد.
 
گزینه جالب دیگر انتخاب رنگ بر مبنای تصویر پس زمینه رایانه است که ظاهر این سیستم عامل را بسیار شفاف می کند. در بخش Personalization شما می توانید برای شخصی سازی تصویر به نمایش درآمده در زمان قفل کردن ویندوز اقدام کنید و مجموعه ای از تصاویر پس زمینه، رنگ ها و صداها را به عنوان theme انتخاب کنید و حتی نحوه فعالیت منوی استارت را ویرایش کنید.

درباره نویسنده

مای اصفهان
مای اصفهان

سایت مای اصفهان از سال 2001 میلادی تاکنون در اینترنت فعالیت دارد . این وب سایت مرجع بسیار از وب سایتها و افراد در زمینه های مختلف بوده است .

مقالات ثبت شده توسط مای اصفهان : 1265
اشتراک : نکات مخفی ویندوز 10 در فیس بوک تویتر مای اصفهان

نظرات کاربران درباره نکات مخفی ویندوز 10

  • برای مطلب نکات مخفی ویندوز 10 نظری وارد نشده است

    نظر خود را بعنوان اولین نفر در مورد نکات مخفی ویندوز 10 وارد نمائید

نظر شما درباره نکات مخفی ویندوز 10

برای بازدیدکنندگان مخفی خواهد بود

حراجی های مای اصفهان

dataecom.com,طراحی سایت

بازگشت به بالای صفحه