موارد ايمني مسافرت هوايي شيرخواران

موارد ايمني مسافرت هوايي شيرخواران

موارد ايمني در مسافرت هوايي نوزادان و شيرخوارگان

 سن: پزشک ممکن است در 6 هفته اول پس از تولد، شما را از سفرهاي غيرضروري منع کند. در اين زمان کودک در برابر ميکروب‌هاي موجود در فضاي بسته کابين هواپيما آسيب‌پذير است.

گوش: در پروازهاي هوايي، تغيير فشار مي‌تواند باعث تغييرات موقت در فشار گوش مياني و گوش‌درد شود. توصيه مي‌شود هنگام بلند شدن و نشستن هواپيما به او شير بدهيد يا او را به مکيدن شيشه يا پستانک تشويق کنيد. البته مکيدن سينه مادر از مکيدن شيشه يا پستانک موثرتر است و هنگام بلند شدن و نشستن هواپيما کمک مي‌کند فشار داخل و خارج گوش به‌تدريج با هم يکسان شود. اگر کودک به عفونت گوش مياني يا عفونت در سيستم تنفس فوقاني مبتلاست، سفر هوايي ممکن است برايش ناراحت‌کننده باشد. پيش از سفر، با پزشک کودکتان مشورت کنيد، پزشک در اين موارد براي کاهش گوش‌درد، دارو تجويز مي‌کند يا به شما توصيه خواهد کرد سفرتان را به تعويق بيندازيد.

تنفس: نتايج برخي تحقيقات نشان داده است تنفس نامنظم در محيط‌هايي با اکسيژن کم مانند کابين هواپيما، شايع‌تر است. هرچند اين وضعيت موقت براي کودکان سالم مشکلي ايجاد نمي‌کند اما اگر کودکتان وضعيت تنفسي خاصي داشته باشد، ممکن است به اکسيژن اضافه نياز داشته باشد.

صندلي ايمني: در طول سفر، کودک بايد در صندلي ايمن بنشيند. بيشتر صندلي‌هاي خودرو در هواپيما هم قابل‌استفاده هستند. اگر کودک طي پرواز گريه و بي‌قراري کرد، او را از صندلي بيرون بياوريد و اگر خدمه هواپيما اجازه حرکت و راه رفتن مي‌دهند، کمي در راهرو قدم بزنيد.

سرگرمي: براي سرگرم کردن کودک مي‌توانيد از پستانک، اسباب‌بازي يا کتاب مناسب سن او استفاده کنيد و آماده غذا دادن به او هنگام پرواز باشيد. شير دوشيده شده، آب و آبميوه و غذاي کودک را مي‌توانيد با خود داخل هواپيما ببريد.


سفر هوايي و 5 توصيه به مادران

1 روي صندلي کنار پنجره بنشينيد. صندلي‌هاي دو رديفه کنار پنجره براي شما بهترين انتخاب است. اگر شما کنار پنجره و همراه‌تان در کنارتان بنشيند، فضاي بيشتري داريد و راحت‌تر مي‌توانيد به کودک شير بدهيد.


2 براي شستشوي شيشه و لوازم کودک، از آب سرويس‌هاي بهداشتي هواپيما استفاده نکنيد. اين کار را در مقصد انجام دهيد. آب هواپيما آنقدر تميز نيست که مناسب خوردن باشد.


3 در سالن فرودگاه قبل از پرواز آب بنوشيد. هنگام سفر با هواپيما به ويژه در هواي گرم بدن رطوبت از دست مي‌دهد و لازم است براي تامين شير و پيشگيري از کم‌آبي، آب فراوان بنوشيد.


4 اگر عادت داريد هنگام شيردادن از بالش شيردهي استفاده کنيد، تا رسيدن به مقصد مي‌توانيد بالش‌هاي کوچک موجود در هواپيما را به کار بريد. براي پيشگيري از انتقال ميکروب‌ها روي آن يک پارچه يا ملحفه تميز قرار دهيد.


5 نگران زيان‌آور بودن پرتوهاي قسمت بازرسي فرودگاه و تاثيرش روي شير نباشيد. اشعه ايکس که در بازرسي فرودگاه استفاده مي‌شود، تاثيري روي شيردهي، شير مادر و ساير فرايندهاي توليد شير ندارد.

درباره نویسنده

مای اصفهان
مای اصفهان

سایت مای اصفهان از سال 2001 میلادی تاکنون در اینترنت فعالیت دارد . این وب سایت مرجع بسیار از وب سایتها و افراد در زمینه های مختلف بوده است .

مقالات ثبت شده توسط مای اصفهان : 1265
اشتراک : موارد ايمني مسافرت هوايي شيرخواران در فیس بوک تویتر مای اصفهان

نظرات کاربران درباره موارد ايمني مسافرت هوايي شيرخواران

  • برای مطلب موارد ايمني مسافرت هوايي شيرخواران نظری وارد نشده است

    نظر خود را بعنوان اولین نفر در مورد موارد ايمني مسافرت هوايي شيرخواران وارد نمائید

نظر شما درباره موارد ايمني مسافرت هوايي شيرخواران

برای بازدیدکنندگان مخفی خواهد بود

حراجی های مای اصفهان
بازگشت به بالای صفحه