استفاده از Touch ID در آیفون 5

استفاده از Touch ID در آیفون 5

این مقاله برای دارندگان آیفون 5 و روش فعالسازی و استفاده از امکان امنیتی جدید آیفون 5 : Touch ID تهیه شده است

حسگر شناسایی اثر انگشت در آیفون ۵S قابلیت جدیدی است که با عنوان Touch ID نامگذاری شده است.
 
تاچ آیدی ابزاری امنیتی با قابلیت های متعدد است که شما را قادر می سازد به جای استفاده از پین کدهای قدیمی چهار رقمی، از اثر انگشت خود برای شناسایی صاحب دستگاه و باز کردن قفل آن یا حتی خرید محصولات در فروشگاه اپل کمک بگیرید. تاچ آیدی نه تنها از امنیت بسیار بالایی برخوردار است، بلکه برای افرادی که به هیچ وجه حاضر به رمزگذاری روی دستگاه خود نبوده اند نیز راه حل بسیار مناسبی است، چرا که باز کردن قفل تاچ آیدی نیازی به وارد کردن پین کد در سرمای زمستان و حتی نیازی به حافظه برای به خاطر سپردن آن نیز وجود ندارد!

روش فعالسازی تاچ آیدی در آیفون 5

۱ ـ از فهرست برنامه ها روی Settings فشار دهید.
 
۲ ـ به بخش General رفته و روی Touch ID & Passcode فشار دهید.
 
۳ ـ در پایان با فشار گزینه Touch ID و طی مراحل فعالسازی، قابلیت تاچ آیدی روی دستگاه شما فعال شده و برای استفاده هرچه بهتر آن توصیه می کنیم به این نکات توجه داشته باشید:
 
نکته اول:
اگر دوست دارید انگشت خود را وارونه اسکن کنید
 
هنگامی که قصد فعالسازی قابلیت تاچ آیدی را دارید، ویزارد کمکی از شما می خواهد انگشت خود را در جهت به نمایش درآمده اسکن کنید، اما در حقیقت شما مجبور نیستید آن طور که برنامه از شما می خواهد اثر انگشت خود را اسکن کنید و با توجه به توانایی تشخیص اثر انگشت به صورت ۳۶۰ درجه، می توانید به صورت وارونه نیز این کار را انجام دهید! (در هر جهتی که تمایل دارید انگشت خود را اسکن کنید)
 
نکته دوم:
حداکثر پنج انگشت، ولی کمتر از آن بهتر است
تاچ آیدی به شما این امکان را می دهد تا پنج انگشت خود را اسکن کنید، ولی فراموش نکنید هرچه تعداد انگشتان اسکن شده شما بیشتر باشد، هنگام تشخیص انگشت اسکن شده زمان بیشتری از وقت شما گرفته می شود.
 
نکته سوم:
کدام انگشت کدام یکی است؟
اگر چند انگشت خود را اسکن کنید، اما آنها را نشانه گذاری نکنید تشخیص انگشت اسکن شده چندان هم سخت نیست. شما می توانید براحتی با ورود به بخش تنظیمات تاچ آیدی و اسکن هریک از انگشتان تشخیص دهید انگشت اسکن شده مربوط به کدام تصویر اسکن شده در دستگاه است. در این شرایط پس از اسکن شدن انگشت شما، تصویر کپی آن روی دستگاه به صورت سایه روشن به نمایش درمی آید و می توانید تشخیص دهید هریک از اسکن های موجود در دستگاه مربوط به کدام یک از انگشتان شماست.
 
نکته چهارم:
فقط ۳ بار
وقتی آیدی تاچ فعال است و شما سه بار تلاش می کنید با اسکن اثر انگشت خود قفل دستگاه را باز کنید و موفق به انجام این کار نشوید گزینه ای برای وارد کردن رمز عبور در اختیار شما قرار می گیرد! اما در حقیقت شما در این شرایط هنوز هم می توانید تا دو بار دیگر از قابلیت اسکن اثر انگشت بهره مند شده و تا پنج مرتبه تلاش خود را ادامه دهید. هنگامی که مرتبه پنجم نیز با شکست مواجه شدید هیچ انتخابی جز وارد کردن رمز عبور نخواهید داشت. (پس از سه مرتبه، انتخاب روش ورود توسط رمز عبور به دلخواه شماست)
 
 
نکته پنجم:
کلید Home را پوشش دهید
 
آیدی تاچ ابزاری یادگیرنده است و به مرور زمان توانایی خود را در تشخیص اثر انگشتان شما افزایش می دهد، با این حال چنانچه پس از مدتی همچنان در استفاده از این قابلیت با مشکل مواجه هستید پیشنهاد می کنیم تا حد ممکن هنگام استفاده از آن، دکمه Home را پوشش دهید. آیدی تاچ زمانی که کلید Home را کاملا پوشش می دهید عملکرد بسیار بهتری را از خود نشان خواهد داد.
 
مریم محمد بیکی فراهانی

درباره نویسنده

مای اصفهان
مای اصفهان

سایت مای اصفهان از سال 2001 میلادی تاکنون در اینترنت فعالیت دارد . این وب سایت مرجع بسیار از وب سایتها و افراد در زمینه های مختلف بوده است .

مقالات ثبت شده توسط مای اصفهان : 1265
اشتراک : استفاده از Touch ID در آیفون 5 در فیس بوک تویتر مای اصفهان

نظرات کاربران درباره استفاده از Touch ID در آیفون 5

  • برای مطلب استفاده از Touch ID در آیفون 5 نظری وارد نشده است

    نظر خود را بعنوان اولین نفر در مورد استفاده از Touch ID در آیفون 5 وارد نمائید

نظر شما درباره استفاده از Touch ID در آیفون 5

برای بازدیدکنندگان مخفی خواهد بود

حراجی های مای اصفهان
بازگشت به بالای صفحه