بد افزار جدید اینترنتی

بد افزار جدید اینترنتی

مراقب Microsoft.NET Framework Assistant تقلبی باشید

بد افزار جدید کامپیوتری

بر‌اساس خبرهای سایت Arstechnica، عجیب‌ترین بدافزار موجود بسرعت در دنیای اینترنت در حال انتشار است.
این بد افزار نامتعارف که Advanced Power نام دارد، مانند زامبی ها عمل می کند و علاوه بر آلوده کردن دستگاه، رایانه های آلوده را به یک خطر تبدیل کرده و آنها را مجبور می کند به سایت های مختلف حمله کرده و مشکلات و حفره های امنیتی آنها را کشف و برای طراحان این بدافزار ارسال کنند. این بد افزار که با کمک مرورگر فایر فاکس به دستگاه های مختلف راه پیدا می کند، تاکنون توانسته ۱۸۰۰ وبسایت را که با مشکل امنیتی SQL مرتبط است، بیابد. این اطلاعات به هکرها کمک می کند آنها بتوانند خیلی راحت تر و با استفاده از نقاط ضعف سایت های مختلف به دیتابیس آنها نفوذ و اطلاعات مورد نظرشان را استخراج کنند.

Microsoft.NET Framework Assistant تقلبی

این بدافزار در قالب یک افزونه قانونی برای مرورگر فایرفاکس و در شکلی کاملا طبیعی، رایانه ها را آلوده می کند و در همان لحظه اول، دنبال حفره های امنیتی در سایت های مشاهده شده توسط دستگاه آلوده می رود. علاوه بر اینها، این بدافزار به طراحی خاصی برای سرقت پسورد و اطلاعات حساس از رایانه های آلوده تجهیز شده است. براساس خبرهای منتشره تا کنون بیش از ۱۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه به این بدافزار آلوده شده است. هنوز اطلاعی از طراحان اصلی این بدافزار منتشر نشده اما از طریق نصب افزونه ای به نام Microsoft.NET Framework Assistant، که دقیقا مشابه افزونه ای قانونی به همین نام است، رایانه های کاربران را آلوده می کند.
جام جم

درباره نویسنده

مای اصفهان
مای اصفهان

سایت مای اصفهان از سال 2001 میلادی تاکنون در اینترنت فعالیت دارد . این وب سایت مرجع بسیار از وب سایتها و افراد در زمینه های مختلف بوده است .

مقالات ثبت شده توسط مای اصفهان : 1265
اشتراک : بد افزار جدید اینترنتی در فیس بوک تویتر مای اصفهان

نظرات کاربران درباره بد افزار جدید اینترنتی

  • برای مطلب بد افزار جدید اینترنتی نظری وارد نشده است

    نظر خود را بعنوان اولین نفر در مورد بد افزار جدید اینترنتی وارد نمائید

نظر شما درباره بد افزار جدید اینترنتی

برای بازدیدکنندگان مخفی خواهد بود

حراجی های مای اصفهان
بازگشت به بالای صفحه