تجارت خود را جهانی کنید !

تجارت خود را جهانی کنید !

امروزه کارت ویزیت شما وب سایت تان می باشد. هنگامی که مردم در مورد شرکت شما می شوند مایلند به صورت آنلاین و در هر زمانی که مایل باشنددر مورد شما بیشتر بدانند.

چند نکته برای طراحی و آغاز یک سایت موفق برای کسب و کار آنلاین شما
امروزه کارت ویزیت شما وب سایت تان می باشد. هنگامی که مردم در مورد شرکت شما می شوند مایلند به صورت آنلاین و در هر زمانی که مایل باشنددر مورد شما بیشتر بدانند. آنها می توانند از این طریق برای شما email بزنند و یادر صورت ارائه محصولات، سفارش دهند. درحقیقت، با میزان داد و ستدی که روی سایت انجام می شود، هیچ تعجبی ندارد که چرا بیزینس های کوچک به سمت تجارت اینترنتی خیزبرداشته اند.تصمیم گیری برای راه اندازی یک وب سایت برای صاحبان تجارت در عرض یکدهه از "اگر" به "وقتی" تبدیل شده است. اگرچه تعداد ویزیتورهای سایت نیز در همینمدت تغییر یافته است. وب سایت های پیش پاافتاده و با دیزاین ضعیف دیگر قابل قبولنیستند. سایتی که برای بیزینس خود طراحی می کنید، مهری بر اعتبار آن است. بنابراین،پروسه طراحی و به راه اندازی سایت می باید جدی گرفته شده و به آن به عنوان سرمایهگذاری جدی نگاه شود.
اگر می خواهید در تجهیزات و وسائل نقلیه و یا حتی کارمندانجدید سرمایه گذاری کنید، باید زمان کافی برای انتخاب بهترین، موثرترین و باکیفیتترین داشته باشید. مطمئنا شما اولین وسیله نقلیه ای را که ببینید خریداری نمی کنیدیا اولین فردی را که به اداره شما قدم بگذارد استخدام نمی نمایید. همین دقت و توجهرا هنگام برگزیدن طراح وب داشته باشید.
 
در زیر نکاتی برای یافتن طراح وبمناسب ارائه شده اند:
برای یافتن طراح وب مسابقه ندهید. عجله برای چیست؟ پیداکردن طراح وب مناسب همانند یافتن یک آرشیتکت برای ساختن دفتر اداره جدید می باشد. زمانی که در وب سایت های مختلف می گذرانید، از دوستان می پرسید، در کالج ها جستجوکرده و رزومه ها را مطالعه می کنید، ارزش زیادی دارد اگر بدانید بعدها هزینه زیادیباید صرف کنید وقتی طراح وب ناواردی به سایت شما لطمه زده و مجددا می باید سایت رااز ابتدا طراحی کنید!
وقتی سایتی را می بینید و از دیزاین آن خوشتان می آید،دنبال طراح آن بگردید. اطلاعاتی از این قبیل در پایین صفحه می آِیند، یا می توانیدبا شرکت مورد نظر تماس گرفته و اطلاعات کسب کنید. اگر آنها از کار طراح وب خود راضیباشند مطمئنا شما را راهنمایی می کنند. اگر در حال تصمیم گیری بین چند طراح میباشید، به دقت نمونه کار هریک را بررسی و رزومه هرکدام را مطالعه کنید.
با خودنمونه همراه داشته باشید. در وب بگردید و قبل از آنکه به دفتر طراح وب قدم بگذارید،مواردی را که دوست دارید یا نمی پسندید معین کنید. اگر در مورد UI سایت خود نظریدارید با وی در میان گذارید حتی اگر نظر شما ناشیانه باشد. طراحان وب اصولا خلاقهستند اما اگر به آنها در مورد طرح سایت نکاتی ارائه ندهید، خودشان آن را بدونورودی از جانب شما خلق می کنند.
یادداشت بردارید. قبل از امضای قرارداد با طراحسایت از صحبت ها یادداشت برداری کنید. تمام یادداشت ها را حفظ کرده و email ها وارتباطات مکاتبه ای را نگهداری کنید. اینها در هنگام بررسی کار و اینکه چه مواردیقرار بوده اضافه شوند و... به کار می روند. با مرور اینها شما می توانید روند کاررا در کنترل داشته باشید.
آیا باید از یک شرکت طراحی وب استفاده کنم یا یکبرنامه نویس مستقل را استخدام نمایم؟ شرکت های طراحی وب تنها انتخاب شما برای راهاندازی وب سایت نیست. برنامه نویسان زیادی هستند که می توانند برای شما و با هزینهکمتر سایت طراحی کنند. بسیاری از این برنامه نویسان پیش از این با شرکت های طراحیوب کار می کرده است.
البته این کار محاسن و معایب خود را نیز دارد. درسته کهبرنامه نویسان هزینه کمتری از شما دریافت می کنند اما بسیاری از تجربیات و مهارتهای یک طراح وب را ندارند. بسیاری از شرکت های طراحی وب برنامه نویسان را استخداممی کنند تا با مشتری صحبت کرده و نیازهای وی را بررسی کنند.اگر مایل بودید ازبرنامه نویسان استفاده کنید مجددا از همان پروسه انتخاب طراح وب استفاده کنید. البته بهتر است برنامه نویس را کسی به شما معرفی کند که به وی اعتماد دارید.
ویرایش و تغییرات. زمانی که با یک شرکت طراحی قرارداد می بندید متاثر از برنامهزمانی آنها هستید. ممکن است تغییرات مورد نظرتان را بیان دارید اما زمانی بیش ازانتظار شما طول می کشد تا آنها اعمال شوند.
برخی شرکت ها ابزار مدیریتی برایسایت دارند و شما می توانید تغییرات ساده رزا خود اعمال کنید. این تکنولوژی ممکناست کمی گران باشد اما ارزش دارد زیرا شما کنترل سایت خود را در دست دارید.
بدانید برای چه چیز پول می دهید. تعیین look & feel سایت و طراحی سایت دوپروسه جدا از هم در ابتدای راه اندازی یک سایت می باشند. از مفاد قرارداد و هرآنچهکه قرار است بابت آن پول اضافه بپردازید کاملا مطلع باشید. اگر بخواهید سیستمخبرنامه الکترونیکی داشته باشید، آیا باید پول بیشتری بپردازید؟ آیا بابت هر تراکنشباید پولی پرداخت نمایید؟ آیا پذیرفتن پرداخت با کارت اعتباری برروی سایت هزینه ایبرای شما خواهد داشت؟ اینها سوالاتی هستند که شما باید در هنگام تعیین قیمت و خروجیهای کار بپرسید.
ممکن است مجبور شوید خودتان مباحث مربوط به Merchant Account را انجام دهید و برنامه نویسان خودتان آن را در سایت بگنجانند. "تجارت اینترنتی" یعنی وب سایت امکان پرداخت با کارت اعتباری داشته و این یعنی از Merchant Account استفاده کند. Merchant Account بانک شما را به سایت شما و به شرکت کارت اعتباری شماو در نهایت به مشتریان شما متصل می کند. تامین کنندگان Merchant Account زیادیموجودند شما باید یکی را برگزیده، ماهانه مبلغی برای نگهداری این حساب پرداخته وبابت هر تراکنش مبلغی بپردازید. شما باید یک قرارداد طولانی مدت با بانک خود وتامین کننده Merchant Account ببندید. پرداخت آنلاین آخرین چیزی است که شما بایدقبل از تبلیغات برای سایت تان به آن بپردازید!
صبور، اما دقیق باشید! طراحی یک وب سایت حرفه ای پروژه یک شبه ای نمی باشد. برای ایجاد سایت دلخواه شما زمان لازم است. هر روزی که شما و طراح برروی دیزاین سایت سپری می کنید، روزی است که شما را ازتبلیغ برای سایت، جلب بازدیدکننده، یا فروش آنلاین باز می دارد. صبور باشید اماهمواره زمان بندی را مدنظر داشته باشید.
همچنین پیشنهاد می کنم که یک وکیلمتخصص در امور تجارت اینترنتی استخدام کنید. زیرا شما می باید "سیاست سایت" راتعیین کنید و برای مشکلات قانونی که ممکن است پیش بیایند نیاز به مشاوره حقوقیدارید.
وب سایت خود را یک ویترین در نظر بگیرید. اگر شما یک خرده فروش در مغازهبودید،
۱-یک طرف قرارداد مناسب می یافتید؛
۲-تعیین می کردید بیزینس شمابه چه صورت در معرض دید قرار گیرد و شامل چه مواردی باشد؛ برای وب سایت خود نیز ایندو مورد را در نظر بگیرید.
ایجاد وب سایت برای تجارت اینترنتی پروژه ای جذاب وارزشمند است. این کار را در اولویت اول قرار دهید زیرا بدون آن تجارت اینترنت عملامعنا و مفهوم و جذابیتی ندارد.
 
 

در پایان ذکر این نکته نیز ضروری است که برای راه اندازی یک سایت موفق حتما با شرکت رایان هوشمند آپادانا (رهاکو) به نشانی اینترنتی www.rahaco.ir  و یا با شماره تلفن 09133167021 تماس حاصل فرمایید

درباره نویسنده

مای اصفهان
مای اصفهان

سایت مای اصفهان از سال 2001 میلادی تاکنون در اینترنت فعالیت دارد . این وب سایت مرجع بسیار از وب سایتها و افراد در زمینه های مختلف بوده است .

مقالات ثبت شده توسط مای اصفهان : 1265
اشتراک : تجارت خود را جهانی کنید ! در فیس بوک تویتر مای اصفهان

نظرات کاربران درباره تجارت خود را جهانی کنید !

  • برای مطلب تجارت خود را جهانی کنید ! نظری وارد نشده است

    نظر خود را بعنوان اولین نفر در مورد تجارت خود را جهانی کنید ! وارد نمائید

نظر شما درباره تجارت خود را جهانی کنید !

برای بازدیدکنندگان مخفی خواهد بود

حراجی های مای اصفهان
بازگشت به بالای صفحه