تکنیک های جوانی صورت

تکنیک های جوانی صورت

با انجام این کارها صورت خود را همیشه جوان نگهدارید

بعضی از افرادی که تصمیم به کاهش وزن می گیرند پس از شروع برنامه رژیم غذایی یا شیوه درمانی خاصی که پیش گرفته اند به مرور با شلی و افتادگی عضلات صورت مواجه می شوند. این افتادگی با پیشرفت روند درمان روز به روز بیشتر می شود و ممکن است در زیبایی صورت تاثیر زیادی داشته باشد. به طور کلی افرادی که بالغ بر ۵ کیلو وزن از دست می دهند عموما با این مشکل روبه رو می شوند.
 
یکی از ساده ترین راهکارها برای پیشگیری از افتادگی و شلی عضلات صورت، بهره گیری از تکنیک های ماساژ است. با یادگیری تکنیک های ارائه شده در این شماره علاوه بر آن که در طول اجرای رژیم غذایی و کاهش وزن مانع از افتادگی عضلات و به هم ریختگی چهره خود می شوید، می توانید با تکرار روزانه آن به جوان سازی و نشاط پوست تان نیز کمک کنید.

مرحله اول

بهترین روغن را تجربه کنید

برای شروع ماساژ باید دقت داشته باشید که صورت خود را از هرگونه مواد آرایشی و بهداشتی پاک کنید. برای این کار بهتر است از لوسیون ها و پاک کننده ها استفاده کنید. پس از آن پوست صورت را به طور کامل خشک کرده و آماده دریافت ماساژ شوید. برای دریافت و ارائه این ماساژ حتما نیاز به یکی از روغن های بابونه یا زیتون دارید. این ماساژ را می توانید خودتان روی صورت خود پیاده کنید یا از یکی از اعضای خانواده برای دریافت ماساژ کمک بگیرید. بنابراین فراموش نکنید که پیش از ماساژ حتما با مقدار اندکی از روغن سرانگشتان و کف هر دو دست را آغشته کنید.

مرحله دوم

از گردن شروع کنید

پس از آن که دست ها را به روغن آغشته کردید از عضلات زیر چانه و گردن شروع کنید. در این مرحله با آرامش و ملایمت کف دست راست را از بخش پایینی فک و کنار گوش به سمت پایین گردن بکشید و در ادامه آن، این حرکت را با دست چپ دوباره تکرار کنید. این کار را به مدت ۳ دقیقه روی تمامی عضلات گردن پیاده کنید. این ماساژ باعث می شود که عضلات و پوست گردن به مرور تقویت شده و بر اثر از بین رفتن چربی ها دچار افتادگی و شلی نشود.

مرحله سوم

تقویت ماهیچه های فک پایین

در این مرحله به سراغ عضلات فک پایینی بروید. پیش از هر چیز دقت داشته باشید که دستان تان به اندازه کافی آغشته به روغن باشد. در این صورت با آرامی و با کمک ۲انگشت سبابه و میانه به صورت قیچی وار عضلات فک پایینی را از چانه به سمت گوش میان ۲ انگشت خود بگیرید.
برای دریافت نتیجه بهتر می توانید با دست راست عضلات سمت راست صورت و با دست چپ عضلات سمت چپ صورت را ماساژ دهید. در ضمن توصیه شده تعداد ماساژهای ارائه شده به عضلات صورت در هر دو سوی صورت برابر و مساوی باشد.

مرحله چهارم

به گونه ها فرم دهید

برای جلوگیری از افتادگی عضلات گونه، سرانگشتان هر ۲ دست را به روغن زیتون یا روغن بابونه آغشته کنید و با کمک ۲ انگشت سبابه و میانه با ضربی آرام از زیر گونه به سمت بالا حرکات سریع و ضربه مانند بزنید.
فشار وارد شده از انگشتان روی گونه ها نباید به گونه ای باشد که موجب تغییر رنگ پوست یا بروز درد در این ناحیه شود بلکه تنها باید عضلات گونه را در گیر کرده و آن را به سمت بالا هدایت کند. بهتر است این ماساژ را به صورت مساوی و در مدت زمان ۳ دقیقه برای هر ۲ گونه راست و چپ تکرار کرده تا پس از ۲ هفته نتایج درخشان آن را روی صورت خود احساس کنید.

مرحله پنجم

خط لبخند را مهار کنید

بسیاری از افرادی که لاغر شده با تغییراتی در ظاهر خود روبه رو می شوند. به عنوان مثال عضلات گونه آن ها شل می شود یا خط لبخندشان عمیق و افتاده شده یا دچار غبغب آویزان می شوند. برای پیشگیری از ابتلا به این مشکلات کافی است همزمان با دریافت تکنیک های درمان چاقی از تکنیک های ماساژ درمانی استفاده کرد.
بنابراین بهترین شیوه برای پیشگیری از عمیق شدن خط لبخند آن است که آن را با کمک ماساژهای دورانی تقویت کرد. برای این کار لازم است انگشت دست چپ را روی لب های خود قرار داده و سپس با کمک سرانگشتان دست راست به صورت دایره وار به ماساژ خط لبخند و عقب راندن آن به سمت گونه ها کمک کرد.

مرحله ششم

افزایش آرامش با ماساژ پیشانی

در این مرحله برای کسب آرامش بیشتر به ماساژ پیشانی بپردازید. سرانگشتان دست را به روغن آغشته کرده و به صورت رفت و برگشت از سرانگشتان هر ۲ دست برای ماساژ پیشانی کمک بگیرید. این ماساژ علاوه بر آن که موجب افزایش آرامش بدن و پیشگیری از چروک شدن و افتادگی عضلات می شود به تقویت عضلات پیشانی و پیشگیری از پیری زودرس پوست کمک می کند.

نکته

سروصدا، استرس یا محیط های پرتنش موجب بروز حملات عصبی شده و در نهایت به انقباض عضلات صورت منتهی می شود بنابراین سعی کنید این تمرینات را در فضایی آرام و مناسب انجام دهید و آن ها را هر روز روی عضلات صورت خود تکرار کنید. تکرار این تکنیک های ساده روی عضلات صورت از پیری زودرس پیشگیری می کند.
سیب سبز

درباره نویسنده

مای اصفهان
مای اصفهان

سایت مای اصفهان از سال 2001 میلادی تاکنون در اینترنت فعالیت دارد . این وب سایت مرجع بسیار از وب سایتها و افراد در زمینه های مختلف بوده است .

مقالات ثبت شده توسط مای اصفهان : 1265
اشتراک : تکنیک های جوانی صورت در فیس بوک تویتر مای اصفهان

نظرات کاربران درباره تکنیک های جوانی صورت

  • برای مطلب تکنیک های جوانی صورت نظری وارد نشده است

    نظر خود را بعنوان اولین نفر در مورد تکنیک های جوانی صورت وارد نمائید

نظر شما درباره تکنیک های جوانی صورت

برای بازدیدکنندگان مخفی خواهد بود

حراجی های مای اصفهان

dataecom.com,طراحی سایت

بازگشت به بالای صفحه