صفحه اصلی » مقالات » مقالات تندرستي

مقالات تندرستي

8 اشتباه در مصرف مسكن

مسکن های مختلفی با تاثیر متفاوت برای درمان درد در بازار عرضه می شود. قرص های بدون نسخه مانند آسپرین و بروفن نیز در قفسه دارویی همه خانه ها پیدا می شود.

متن کامل

علائم استرس در كودكان

علائم استرس در كودكان و نشانه هاي آن،رفتارهاي كودكان و توضيحات آنها،استرس كودكان در سنين مختلف تا دوره جواني از مطالب اين مقاله است

متن کامل

اصول تغذيه دوران شيردهي

چاقی پس از بارداری یکی از مهمترین مشکلاتی است که خانم های شیرده با آن مواجهند. اغلب خانم ها به تصور اینکه رژیم گرفتن باعث به خطر افتادن سلامت خود و فرزندشان می شود از انجام آن پرهیز می کنند.

متن کامل

اصول تغذيه نوزادان بعد از 6 ماهگي

تغذیه شیرخواران همواره دغدغه والدین بوده است. تا ۶ ماهگی شیر مادر بهترین و کامل‌ترین غذا برای شیرخواران است و کلیه نیازهای تغذیه‌ای شیرخوار را تامین می‌کند. تنها نیاز به مصرف قطره مولتی ویتامین است، اما مشکل از زمانی آغاز می‌شود که کودک نیاز به غذاهای دیگر پیدا می‌کند.

متن کامل

فوايد و نحوه دم كردن چاي سبز

چای، نوشیدنی‌ محبوب بین ما ایرانی‌هاست. شما چه قدر با این نوشیدنی آشنا هستید؟ می‌دانید چای سیاه با چای سبز چه تفاوتی دارد؟ می‌دانید چه طور باید آنها را دم کرد؟

متن کامل

چطور روزي 8 ليوان آب بخوريم

بدن ما روزانه به ۸ لیوان آب نیاز دارد.... بهترین راه برای تامین آب مورد نیاز بدن هم نوشیدن آب خالص است، اما از آنجا که آب طعم و مزه خاصی ندارد، به نظر بعضی‏ها نوشیدن این حجم آب کار آسانی نیست. پیشنهاد ما این است که با ترفندهای مختلف طعم و مزه آب را تغییر بدهید تا راحت‏تر بتوانید آب مورد نیاز بدن‌تان را از طریق نوشیدن مایعات تامین کنید. البته مراقب کالری دریافتی‏تان باشید و از افزودنی‏های پرکالری مانند شکر و قند و نبات برای تغییر طعم و مزه آب استفاده نکنید.

متن کامل

نوشابه گازدار معجون مرگ

نوشابه های گازدار یکی از پرطرفدارترین نوشیدنی هاست که مصرف می شود. این نوشیدنی در شیشه ها و قوطی های خوش رنگ تهیه و به مقدار زیادی جایگزین آب شده است و مورد استفاده تمامی سنین قرار می گیرد.

متن کامل

كاكائو هرچه تلخ تر بهتر

از گیاه کاکائو دو ماده می‌گیرند؛ یکی پودر کاکائو و دیگری چربی کاکائو که اصطلاحا به آن کره کاکائو گفته می‌شود. این دو قسمت، اجزای عمده شکلات هستند. خود دانه کاکائو به طور طبیعی تلخ‌ است. در صنعت شکلات‌سازی آن را با شیر و شکر و موادی مثل عسل مخلوط می‌کنند تا تلخی آن را کاهش دهند....

متن کامل
حراجی های مای اصفهان
بازگشت به بالای صفحه