دو جایزه در جشنواره فیلم کن نصیب ایران شد

دو جایزه در جشنواره فیلم کن نصیب ایران شد

شهاب حسینی و اصغر فرهادی برای فیلم فروشنده 2 جایزه بردند

با پایان گرفتن شصت و نهمین دوره جشنواره فیلم کن، سهم ایران دو جایزه اصلی بود. جایزه بهترین فیلمنامه به اصغر فرهادی رسید و جایزه بهترین بازیگر مرد را شهاب حسینی دریافت کرد.
 
در مراسم اختتامیه جشنواره که شامگاه روز یکشنبه دوم خرداد در شهر کن فرانسه برگزار شد، نخل طلای بهترین فیلم به کن لوچ برای فیلم «من دانیل بلیک» تعلق گرفت.
 
در این مراسم همچنین جایزه بهترین فیلمنامه به اصغر فرهادی برای فیلم «فروشنده» رسید. آقای فرهادی پس از دریافت جایزه‌اش گفت: «فیلم‌های من معمولا فیلم‌های شادی نیستند ولی خوشحالم با جایزه‌هایی که گرفته‌ام، توانسته‌ام یخشی از مردم کشورم را شاد کنم.»
 
فیلم «فروشنده» همچنین توانست یک جایزه دیگر را هم از آن خود کند؛ شهاب حسینی برای بازی در این فیلم، جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره کن را دریافت کرد.
 
در سال ۲۰۱۳ برنیس بژو برای فیلم «گذشته» ساخته اصغر فرهادی جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره کن را به دست آورده بود.
 
اصغر فرهادی پس از دریافت جایزه بهترین فیلمنامه
اصغر فرهادی پس از دریافت جایزه بهترین فیلمنامه
از سوی دیگر جایزه بهترین کارگردانی این دوره هم به طور مشترک به دو کارگردان اهدا شد؛ کریستین مونجیو از رومانی برای فیلم فارغ‌التحصیلی و همچنین الیویه آسیاس برای فیلم خریدار شخصی از کشور کانادا.
 
در این دوره از جشنواره کن، جایزه بهترین بازیگر زن نیز به جکلین خوزه برای فیلم «مامان رُزا/Ma' Rosa» تعلق گرفت.
 
جایزه ویژه هیئت داوران نیز به فیلم «عزیز آمریکایی» ساخته آندرا آرنولد اهدا شد.
 
امسال هشت سینماگر شامل چهار مرد و چهار زن از سراسر جهان اعضای هیئت داوران بخش رقابتی جشنواره فیلم کن به ریاست جرج میلر، کارگردان استرالیایی مکس دیوانه، را تشکیل می‌دادند.
 
کتایون شهابی، پخش‌کننده بین‌المللی سینمای ایران در بخش خصوصی، آرنو دسپلچین کارگردان و نویسنده فرانسوی، کریستین دانست بازیگر آمریکایی، والری گولینو بازیگر، کارگردان، نویسنده و تهیه‌کننده از ایتالیا، مدس میکلسون بازیگر دانمارکی، لازلو نمس کارگردان برنده اسکار اهل مجارستان، ونسا پارادی بازیگر و خواننده فرانسوی و دونالد ساترلند بازیگر کانادایی اعضای هیئت داوران بخش اصلی شصت و نهمین جشنواره فیلم کن بودند.

درباره نویسنده

مای اصفهان
مای اصفهان

سایت مای اصفهان از سال 2001 میلادی تاکنون در اینترنت فعالیت دارد . این وب سایت مرجع بسیار از وب سایتها و افراد در زمینه های مختلف بوده است .

خبرهای ثبت شده توسط مای اصفهان : 1621

نظرات کاربران درباره دو جایزه در جشنواره فیلم کن نصیب ایران شد

  • برای مطلب دو جایزه در جشنواره فیلم کن نصیب ایران شد نظری وارد نشده است

    نظر خود را بعنوان اولین نفر در مورد دو جایزه در جشنواره فیلم کن نصیب ایران شد وارد نمائید

نظر شما درباره دو جایزه در جشنواره فیلم کن نصیب ایران شد

برای بازدیدکنندگان مخفی خواهد بود

حراجی های مای اصفهان
برگشت به بالای صفحه